ALASKA TATLISI TARİFİ VE MALZEMELERİ

Fırınsız Tatlı olarak bilinen Alaska tatlısı tarifi, malzemeleri, yapılışı, nasıl yapılır? Hakkında arama motorlarından yüzbinlerce aranma yapıldı. Sizlere Alaska Tatlısının yapılışı ve kullanılacak malzemelere dair güzel bir içerik sağladık..

ALASKA TATLISI TARİFİ VE MALZEMELERİ
Editör: Bilgiyet
28 Kasım 2020 - 07:30
ALASKA TATLISI NASIL YAPILIR? TARİFİ

Fırınsız Alaska tatlısı tarifi malzemeleri ve tüm güzel sonuçlarıyla işinizi kolaylaştıracak, mutfağınıza lezzet katacak güzel bir tarif hazırladık. 

Alaska Tatlısı Tarifi İçin Kullanılacak Malzemler;
 • 2 paketkakaolu puding
 • 4 paketkakaolu bisküvi
 • 1 paketkrem şanti
 • 2 paketsüt
 • 1 paketçikolata sosu 
Alaska Tatlısı Tarifinin Püf Noktası Nedir?

Öncelikle şunu yapın. Pudingin içine bisküvileri koyduktan sonra blender kullanırsanız daha pürüzsüz bir kıvam elde edebilirsiniz. Krem şanti ve çikolata sosunu soğuduktan sonra eklerseniz birbirine karışmamış olacak. Bu püf noktasını uygularsanız çok daha lezzetli bir sonuç elde edersiniz.

Alaska Tatlısı Nasıl Yapılır?
 1. Öncelikle 2 paket kakaolu pudingi 7 su bardağı süt ile pişiriyoruz.

 2. Kakaolu bisküvilerimizi robottan geçirip un kıvamına getiriyoruz.

 3. Pudingimiz ılıdıktan sonra içine un kıvamına getirdiğimiz bisküvileri ekleyip karıştırıyoruz. Pürüzsüz bir kıvam elde etmek için blender ile eziyoruz.

 4. Soğumasını beklerken 1 paket krem şantiyi yarım su bardağı süt ile çırpıp tatlımızın üzerine sürüyoruz ve buzdolabında bekletiyoruz.

 5. 1 paket çikolata sosunu 2 su bardağı süt ile pişiriyoruz. Soğuduktan sonra   tatlımızın en üzerine döküyoruz.

 6. Buzdolabında beklettikten sonra tatlımız servise hazır.

Alaska Tatlısı Tarifinin Servisi Nasıl Yapılır?

İşte bu güzel hazırlıktan sonra pastanız en güzel kıvama gelmiş olacaktır ve pastanızı dolaptan çıkararak hem kendinize hem misafirlerinize güzel bir servis yapabilirsiniz. Şimdiden bol lezetli ve afiyetli pastalar..