Japonya'da Kundaklanan Binada 27 Kişi Canlı Canlı Yandı

Osaka'da yaşlı bir adamın altı katlı bir binanın dördüncü katındaki psikiyatri kliniğinde çıkardığı yangında 27 kişinin aniden kalbi durdu.

Japonya'da Kundaklanan Binada 27 Kişi Canlı Canlı Yandı
Editör: Bilgiyet
17 Aralık 2021 - 16:14

Son dakika dünya haberleri: Japonya'nın güneyindeki Osaka'nın merkezinde bugün gündüz saatlerinde alevler yükseldi. Altı katlı bir binanın dördüncü katında çıkan yangını söndürmek için itfaiyeciler yoğun çaba harcarken, pencerelerin dumandan kapandığı görüldü.

Japon medyası, yaşlı bir adamın elinde bir çantayla Kitaku semtindeki binaya girdiğini, yanıcıyı bir sıvıyı dökerek ateşe verdiğini bildiriyor.
Bir psikiyatri kliniğinin bulunduğu dördüncü katta 27 kişinin ölmüş olmasından korkuluyor. TV Asahi, hastaneye kaldırılanlardan dokuz kişinin öldüğünü doğruladı. Yerel medya, yerel saatle 10.00 sularında başlayan yangında 27 kişinin kalbinin aniden durduğunu yazdı. Yaklaşık 30 dakikada söndürülen yangının ardından soruşturma başlatıldı. Kyodo'ya konuşan görgü tanıklarından biri, "Dışarı baktığımda dördüncü katın penceresinde kızıl alevler gördüm. Altıncı katın penceresinden bir kadın el sallayarak yardım istiyordu" dedi.

Mainichi gazetesi ise, yangını başlatan yaşlı adamın da kliniğin hastalarından biri olduğunu aktardı.

Güzellik salonu ve İngilizce kursu da bulunan yangının çıktığı bina, Osaka'nın en yoğun iş ve eğlence bölgelerinden birinde. Bölgede, Osaka'nın başlıca tren istasyonu da bulunuyor.
Japonya'da 2019 yılında bir erkeğin Kyoto'daki film stüdyosunu ateşe vermesiyle 36 insan hayatını kaybetmişti. Söz konusu facia, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük can kayıplarından biri olarak kayıtlara geçti.