MHP'li Kadın Vekillerden Akşener ve Türkkana Tepki

MHP'li kadın milletvekilleri, Bingöl'de bir şehit yakınına küfreden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ı kınayarak istifa etmesini beklediklerini bildirdi. MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy ayrıca İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in de olay sonrası tutumunu eleştirdi.

MHP'li Kadın Vekillerden Akşener ve Türkkana Tepki
Editör: Bilgiyet
11 Kasım 2021 - 00:05

MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ve MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Meclis'te ortak basın toplantısı düzenledi.

MHP Adana Milletvekili Ersoy, Türkkan'ın şehidin kız kardeşine ettiği küfrü toplum vicdanının asla kabul etmeyeceğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ve partisinin, şehidin kız kardeşine yapılan küfre sessiz kalarak toplum vicdanını derinden yaraladığını ifade eden Ersoy, "İP başkanı herkesten önce Şehit bacısının hesabını sormalıydı. İP'in başkanı grup toplantısında yaptığı açıklamasında, grup başkanvekilinin yaptığı hatayı tekrar ederek aynı küfürlü üslubu kullanmış, kaba bir şekilde kadına yakışmayan söz ve imalarla olayı örtbas etmek için şehit yakını vatandaşımıza hakaret etmiştir. Bu vatanı bölmeye, parçalamaya çalışan terör örgütlerine ve destekçilerine ses çıkarmayan ittifakın ortağından toplum vicdanını rahatlatacak bir tepki vermesi zaten beklenemezdi." değerlendirmesini yaptı.