Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Açılış kapanış saatleri!

Kamu kurumlarından olan noter çalışma saatleri 2020 en çok merak edilen konulardan birisi olarak öne çıkıyor. Tapu, alım satım başta olmak üzere, tescil ve ihbarname göndermek için işlemler bu devlet kurumundan gerçekleştiriliyor. Bu noktada, noter açılış kapanış saati bilgisi önem arz ediyor. Bilindiği gibi, öğle arası vaktine denk gelmeden noter mesai saatleri içerisinde işlemler eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Peki, noterler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Açılış kapanış saatleri!
Editör: Bilgiyet
05 Kasım 2020 - 21:00
Noter çalışma saatleri 2020: Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Açılış kapanış saatleri!

Hemen hemen herkesin en az bir kere işi düştüğü noterler hakkında en çok merak edilen konuların başında 2020 çalışma saatleri geliyor. Tapu, alım satım, onay ve protesto göndermek için gerekli olan bütün işlemlerin gerçekleştirildiği bu devlet kurumunun hafta içi ve hafta sonu çalışma günleri-saatleri bilgisi, yolu buraya düşecek olan yurttaşların araştırdığı başlıklardan biri durumunda. Bunun nedeni ise, öğle arası molasına denk gelmeden noterlerin mesai saatleri içerisinde işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor olmasıdır.

Haberimizden, noter mesai saatleri hakkında bilgi edinebilir; kurumun kaçta açılıp kaçta kapandığını ve hafta sonu ile resmi tatil günlerinde çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz. Öte yandan, nöbetçi noter sorgulama sayfası ile acil durumlarda size en yakın kurumun nerede bulunduğunu hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. İşte, 2020 noter açılış ve kapanış saati!

NOTER ÇALIŞMA SAATLERİ 2020! KAÇTA AÇILIYOR?

Noterler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ve kaça kadar açık sorularının cevabı için doğru adrestesiniz!

Noterler sabah 09.00'da açılıyor ve mesaiye başlıyor.

Ülkemizin her yerinde bu saatte işleme başlanmış olsa da, yoğunluktan dolayı işlemlerin aksadığı durumlar olabiliyor. Bilindiği gibi, bazı işlemler devlet kurumlarına gitmeye gerek kalmadan E Devlet üzerinden halledilebiliyor. Yoğunluğa girmeden, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e Devlet üzerinden de işlemlerinizin bir kısmını gerçekleştirebilirsiniz. Eğer, yapacağınız işlem e-Devlet üzerinden gerçekleşmiyorsa erkenden kuruma gitmenizi tavsiye ederiz.

NOTERLERİN ÖĞLE ARASI TATİLİ SAAT KAÇTA?

Kurum bünyesinde çalışanları ilgilendiren öğle arası tatili genellikle 12.30 ile 13.30 arasında yapılıyor. Yaşanan yoğunluğa göre bu durum erkene çekilip 12.00 ile 13.00 arasında öğle molası da yapılabilmektedir. Bu zaman aralığında noterler işlem kabul etmiyor.

NOTER SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

Öğle tatili arasından sonra başlayan mesai, 17.00'ye (duruma göre 17.30) kadar sürüyor.

RESMİ TATİL GÜNLERİ ÇALIŞIYOR MU?

Noterler, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arefe günü gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir.

NOTERLER CUMARTESİ VE PAZAR GÜNÜ AÇIK MI? NÖBETÇİ NOTERLER KAÇA KADAR AÇIK?

Devlet daireleri oldukları için hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır; ancak getirilen nöbetçi noter sistemi ile bu durumun önüne geçilmiştir. Nöbetçi Noterlikler Cumartesi ve Pazar Günleri saat 10.00 - 16.00 aralığında hizmet vermektedir.

Türkiye Noterler Birliği, Söğütözü Mahallesi, Söğütözü Caddesi No:4, 06510 Çankaya/Ankara adresinde bulunmaktadır.

Türkiye Noterler Birliği Telefon Numarası: 0 312 218 80 00