• Kızılay Web Banner 120X600
  • Kızılay Web Banner 120X600
  • Kızılay Web Banner 120X600

Otomobil Stokçularına Soruşturma Başlatıldı.

Son dakika gündem haberi: Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu tarafından bayilerden yeni araçları toplayarak, tekel oluşturdukları ve araç fiyatlarındaki artışı etkiledikleri gerekçesiyle şüpheliler hakkında resen soruşturma başlatıldı.

Otomobil Stokçularına Soruşturma Başlatıldı.
Editör: Bilgiyet
17 Aralık 2021 - 14:28

Son dakika gündem haberleri... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Organize Suçları Soruşturma Bürosu araç fiyatlarında meydana gelen fahiş fiyat artışının önlenebilmesine yönelik harekete geçti. Başsavcılık bayilerden yeni araçları toplayarak tekel oluşturdukları ve araç fiyatlarındaki artışı etkiledikleri tespit edilen şüpheliler hakkında resen soruşturma başlattı.

ARAÇ SATIŞLARININ BELGELERİ TALEP EDİLECEK

Soruşturma kapsamında araç bayilerinden ÖTV indirimi yapılan döneme ait gerçekleşen araç satışlarının proforma belgelerini talep edecek. Satılan araçların alıcılarının kimlik bilgileri, bu şahıslara ait noterler birliğinden vekaletname sorulacak. Trafik Tescil Şube Müdürlüğünden bahse konu araçların kimler tarafından alındığı bilgileri temin edilecek.

Bayiler tarafından şirketlere yapılan satışlarda düzenlenen faturaların temini ve ilgili şirket verilerinde bu alımdan dolayı ne kadar KDV indiriminin sağlandığı da araştırılacak.