Toyota 1.5 milyon aracı daha geri çağıracak!

Japon otomobil devi Toyota son günlerde yakıt pompası sorunu ile sık sık gündeme geliyor. Bu durum Toyota'nın başını daha da ağrıtacak görünüyor. Ünlü marka tarafından yeni bir açıklama yapıldı ve 1.5 milyon yeni araç geri çağrılma listesine eklendi.

Toyota 1.5 milyon aracı daha geri çağıracak!
Editör: Bilgiyet
05 Kasım 2020 - 20:18
Toyota 1.5 milyon aracı daha geri çağıracak!

Toyota, içerisinde Lexus modellerinin de bulunduğu 1.5 milyon yeni aracı geri çağırma listesine ekledi. Bu da Japon üreticinin bu yıl boyunca toplamda 3.3 milyon otomobili geri çağırdığı anlamına geliyor.

2013 yılına kadar uzanan bu sorunu yaşayan modeller arasında 2017-2019 Toyota Corolla, 2019 Corolla Hatchback, Lexus UX 200, Camry, Sequoia, Tacoma ve Tundra gibi modeller mevcut.

Toyota Türkiye, yıl başında yaptığı açıklamada bahsi geçen yakıt pompası sorununun Türkiye'de ve Avrupa'da bulunmadığını açıklamıştı. Yine de aracınızın durumunu kontrol etmek için Toyota Türkiye'nin sitesinden şasi numaranızla işlem yapabilirsiniz.

Yakıt pompası sorunu araçların bir anda kapanmasına yol açıyor. Özellikle akan trafikte motorun durması ile birlikte tehlike yaratabilecek bu sorunun şimdilik can veya mal kaybına sebep olmadığı da belirtilmiş.